Реалізація необробленої деревини в Україні: онлайн-аукціони

Продаж деревини на сучасному українському ринку відбувається за новими стандартами. Старі схеми, які включали корупційну складову, призводили до збитків. Держава не отримувала мільйони гривень, які могли б витрачатись на відновлення лісів, збереження насаджень. Сьогодні 100% необробленої деревини продається на аукціонах. Електронний формат таких торгів дозволяє учасникам пропонувати сировину та ціни дистанційно. Вся інформація про лоти доступна кожному, при цьому витоки інсайдерських даних неможливі (за цим слідкує біржа).

Реалізація необробленої деревини в Україні: онлайн-аукціони

Українська енергетична біржа – лідер ринку. Саме вона першою отримала державну ліцензію, яка дозволяє організовувати аукціони.

Базові завдання, які виконує УУБ

На порталі https://www.ueex.com.ua/rus/presscenter/news/neobrabotannaya-drevesina-i-ee-tsena-v-ukraine-na-elektronnyh-to/ зібрані:

  • новини біржі,
  • інформація про місячні та квартальні індекси,
  • дані про вартість необробленої деревини тощо.

Серед головних завдань, які покладені на біржовий сервіс, можна виокремити організацію електронних торгів та створення ефективного інструменту розвитку сучасного ринку. Результатом має бути формування чесної ціни та укладання угод в правовому полі держави. Доступ до торгів мають всі, хто сплатив оренду та пройшов акредитацію.

Конкуренція на ринку деревини

Щороку лісозаготівельні господарства України мають змогу реалізувати від 15-ти мільйонів кубів лісоматеріалів. Ця сировина необхідна багатьом галузям, використовується для подальшої обробки та виготовлення меблів, будівельних матеріалів, опорних конструкцій, будування залізничного полотна. Пошук постачальників для підприємців, що закуповують деревину, сьогодні максимально спрощено. На Українській енергетичній біржі зареєстровані представники лісгоспів, які пропонують якісний товар за вигідними цінами. Конкуренція під час аукціону дозволяє сформувати справедливу вартість та придбати потрібні об’єми сировини.

Аукціони під час воєнного стану

Початок масштабного вторгнення завадив роботі біржових майданчиків. На деякий час організація аукціонів була припинена. Сьогодні ринок знову працює на повну силу.

  1. Укладаються нові угоди, виконання яких гарантується державою.
  2. У торгах беруть участь резиденти з інших держав, що свідчить про якість сировини та довіру до української біржової системи.
  3. Зростає прибуток держави. Кошти надалі будуть спрямовуватися на відновлення лісу, компенсацію збитків, які завдає галузі воєнний стан.

Як працюють торги в електронному форматі

Після оформлення необхідних документів та сплати оренди учасники торгів мають доступ до графіку проведення аукціонів. Вони можуть надавати власні пропозиції щодо ціни, укладати угоди, користуватися усіма сервісами Української енергетичної біржі.

Щоб отримати відповіді на додаткові питання, можна зателефонувати спеціалістам чи до служби підтримки. Біржові сервіси працюють цілодобово. Статистичні дані щодо обсягів деревини, динаміки ціноутворення є у загальному доступі. Всі учасники торгів мають рівні права та можливості.

Комментарии и пинги к записи запрещены.

Комментарии закрыты.